• Яку проблему вирішує проєкт?

    CrimeDataLab — це інноваційна платформа, створена для підвищення прозорості та ефективності протидії злочинності шляхом інтеграції відкритих даних та надання зручних аналітичних інструментів.
    Представлена на державних ресурсах офіційна статистика є фрагментованою та подана у вигляді громіздких електронних таблиць.
    Платформа CrimeDataLab, запущена влітку 2024, вирішує проблему роботи з такими даними.

  • Як працює? 

    CrimeDataLab трансформує відкриті дані офіційної статистики протидії злочинам в Україні у зрозумілі візуалізації, що дозволяє дослідникам, громадянам та правоохоронним органам ефективніше співпрацювати у аналізі та запобіганні злочинності.
    CrimeDataLab виступає містком між відкритими даними та їх практичним застосуванням. Надає можливість оцінювати результати діяльності правоохоронних і судових органів, виявляти тенденції злочинності та ухвалювати рішення керовані даними. Платформа сприяє демократичному контролю за діяльністю правоохоронних структур та підвищує рівень довіру до них.

  • Для кого?

    Громадяни України, NGO, урядовці, політики, професійні юристи, журналісти, науковці, студенти правники, міжнародні та зарубіжні партнери відновлення України. Всі, хто зацікавлений у прагматичному використанні соціальних ресурсів в сфері протидії злочинності та забезпеченні сталого розвитку України.

  • Які інструменти пропонує платформа?

    Візуалізації. Дані офіційної статистики представляються у вигляді діаграм, графіків та фонових картограм на основі вибору, який здійснює користувач платформи.Користувач може обирати:• проміжок часу (2013-2023 рік);• область;• показник статистичної звітності (близько 300);• рівень узагальнення (всі кримінальні правопорушення / окремий вид правопорушень (розділ Особливої частини КК) / окреме правопорушення (стаття КК);• форма представлення (абсолютні / відносні значення).
    Дашборди. Команда розробляє тематичні дашборди та представляє їх у відкритий доступ. Натепер представлено: аналіз вироків за ст. 436-2 КК - глорифікація дій агресора; аналіз суворості покарань у вигляді позбавлення волі призначених протягом 2013-2023 років; аналіз ДТП, що мали місце у Львові на основі даних порталу “Відкриті дані Львова”.
    Прямий доступ до інтегрованої бази статистики. Можливість на основі SQL запиту отримати дані з бази даних платформи.
    ШІ помічник, який обробляє запити щодо протидії злочинності, сформульовані розмовною мовою, та повертає результат у вигляді таблиці на основі згенерованого ШІ SQL запиту до бази даних платформи.

  • Які набори відкритих даних використовуються?

    Звіти про кримінальні правопорушення Офісу Генерального прокурора України, звіти про осіб, притягнутих до кримінальної відповідальності та види кримінального покарання Державної судової адміністрації збираються шляхом виконання скриптів R, подальше очищення та візуалізація здійснюються знову ж таки на основі скриптів R. Відповідно до методології reproducible research скрипти збирання та очищення даних представлено у відкритому доступі.

  • Як ми робимо світ краще

    Проєкт забезпечує стале залучення громадянського суспільства до дискурсу щодо раціонального використання ресурсів в сфері протидії злочинності. Орієнтуючись на інноваційність та доступність, CrimeDataLab не лише підтримує аналіз існуючих даних, але й формує культуру роботи з даними у правовій та громадській сферах. Вплив проєкту виходить за межі аналітики, підвищується обізнаність щодо потенціалу відкритих даних у вирішенні суспільно важливих проблем, підтримується розробка зважених політик і практик у запобіганні злочинам.

Made with